http://sarayannews.persiangig.com/sarayannews_1285933960.gif
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

زندگی10هزارنفردربافت فرسوده سرایان

زندگی10هزارنفردربافت فرسوده سرایانسرایان بیش از 36 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 10هزار نفر آن ها در بافت 95 هکتاری خشتی و گلی مراکز شهری سه قلعه، آیسک و سرایان شب را با دلهره به صبح می رسانند.

یکی از شهروندان سرایان که در بافت فرسوده و قدیمی این شهر زندگی می کند، می گوید: بیشتر افرادی که در این قسمت شهر زندگی می کنند از قشر ضعیف جامعه هستند و توانایی بازسازی واحد های مسکونی خود را ندارند. یکی دیگر از اهالی این منطقه هم عنوان می کند که بافت تاریخی شهر سرایان در این محدوده قرار دارد اما میراث فرهنگی فقط برای احیا و مرمت بناهای تاریخی اقدام می کند و به دیگر اماکن و واحدهای مسکونی کاری ندارد. وی با بیان این که شهرداری فقط برای ساکنان این محدوده پروانه ساختمانی، خارج از نوبت و رایگان صادر می کند، می افزاید: تنها خیابانی که شهرداری در بافت فرسوده این شهر بازسازی کرده خیابان ایثارگران است اما بقیه معابر این منطقه کم عرض و باریک است و امکان رفت و آمد وسیله نقلیه به ویژه خودروهای امدادی دربیشتر کوچه ها وجود ندارد و این یعنی اینکه در مواقع بروز حوادث احتمالی بیشترین صدمات به شهروندان ساکن در این محدوده وارد خواهد آمد...
برچسب ها : زندگی10هزارنفردربافت فرسوده سرایان , svhdhk , سرایان , خراسان جنوبی , بافت فرسوده ,

حمایت از 500معلول در آیسک

500معلول در بخش آیسک زیر پوشش بهزیستی هستند.

سید«مصطفی مهرداد» رئیس اداره بهزیستی در بازدید از خانواده های دارای معلول ضایعه نخاعی بخش آیسک از زیر پوشش بودن حدود500 معلول دربخش آیسک خبر داد و افزود: به این افراد خدماتی مانند پرداخت مستمری و کمک های غیر نقدی شامل پرداخت هزینه های درمانی، سبد غذایی، وسایل توانبخشی، استفاده از معافیت های مختلف و ... ارائه می شود.

در این بازدید تعدادی سبد غذایی به ارزش 5میلیون ریال به این خانواده ها اهدا شد.

منبع: روزنامه خراسان
برچسب ها : حمایت از 500معلول در آیسک , ficdsjd , بهزیستی , آیسک , سرایان , خراسان جنوبی , Hds; ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

طرح «دادرس» در سرایان اجرا می شود

ططرح «دادرس» در سرایان اجرا می شودرح ملی سلامت محور «دادرس» ویژه دانش آموزان پایه اول مقطع متوسطه سرایان اجرا می شود. سرپرست جمعیت هلال احمر سرایان در اولین جلسه توجیهی طرح ملی سلامت محور «دادرس» که ویژه مربیان برگزار شد، گفت: این طرح برای آمادگی دانش آموزان در روزهای سخت و مواقع اضطراری اجرا می شود و در آن مربیان با نحوه برگزاری کلاس های آموزشی و سرفصل های آموزشی از جمله کمک های اولیه، نحوه اطفای حریق، تخلیه اضطراری و ... آشنا می شوند.

«جوادواحدی» از آموزش 45 نفر از مربیان بهداشتی مدارس این شهرستان در این کلاس آموزشی خبر داد و افزود: مرحله دوم آموزش های طرح «دادرس » اوایل سال آینده برگزار می شود.

منبع: روزنامه خراسان
برچسب ها : طرح «دادرس» در سرایان اجرا می شود , savhdhk , سرایان , خراسان جنوبی , طرح دادرس ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

پزشک خانواده هفته ای یکبار به «چرمه» می رود

اهالی روستای چرمه هفته ای یکبار از خدمات پزشک خانواده بهره مند می شوند.

رئیس شورای اسلامی چرمه گفت:سهم این روستا با هزار نفر جمعیت از خدمات پزشک خانواده هفته ای یکبار و آن هم 2 تا 3 ساعت است که بعضی وقت ها با حضور نیافتن پزشک روستائیان از این خدمات محروم می مانند.

«صمیمی» افزود: این روستا در مرکزیت چند روستای کوهپایه ای از جمله نوبهار، خورزاد، آویز و ابامنصوری، سراب و بنی خانیک قرار دارد و متاسفانه مشکلات بهداشتی گریبانگیر تمام اهالی است. وی ادامه داد: برای مثال مردم روستای چرمه و روستای همجوار باید حداقل 50هزار ریال بپردازند و به شهر بروند تا یک آمپول را تزریق کنند...
برچسب ها : پزشک خانواده هفته ای یکبار به «چرمه» می رود , خانه بهداشت , چرمه , سرایان , خراسان جنوبی ,

مسئول ستاد نمازجمعه: امام جمعه سرایان از فعال ترین ائمه جمعه استان است

امام جمعه سرایان: لج بازی آفت کانون خانوادهشهروندی در پیامی دوشنبه 11 اسفند در روزنامه خراسان این سؤال را مطرح کرد که «چرا امام جمعه سرایان درماه فقط یکبار درنمازجمعه حضور دارد؟» «امینی»مسئول ستاد نماز جمعه استان با تکذیب این پیام گفت: امام جمعه سرایان جزو فعال ترین ائمه جمعه استان است.منبع: روزنامه خراسان

برچسب ها : مسئول ستاد نمازجمعه: امام جمعه سرایان از فعال ترین ائمه جمعه استان است , svhdhk , سرایان , نجمی پور , خراسان جنوبی , شهرستان سرایان ,
دسته بندی : اخبار فرهنگی ,

مزایای بهسازی جاده سرایان- کاخک

بهسازی جاده سرایان به کاخک مزایای زیادی برای 38روستای بخش کاخک گناباد و سرایان دارد و برای شروع عملیات اجرایی این پروژه هم 6میلیارد ریال اختصاص یافته است.

فرماندار سرایان گفت: با اجرای بهسازی جاده سرایان به کاخک 38 روستای بخش کاخک گناباد و این شهرستان از مزایای آن بهره مند می شوند.

مهندس «کریمی» افزود: اجرای این محور زمینه رونق گردشگری در دو قطب سیاحتی و زیارتی کریمو و مصعبی و کاخک را فراهم می آورد و فرصت جدیدی برای صنعت توریسم و گردشگری ایجاد می کند.

وی به وجود چشم اندازهای طبیعی و آبشارهای زیبا در این مسیر اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر این فاصله سرایان تا مشهد مقدس 70 کیلومتر نزدیک تر می شود...
برچسب ها : مزایای بهسازی جاده سرایان- کاخک , سرایان , کاخک , خراسان جنوبی ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

زنان روستاهای سرایان پیشگام در ایجاد مشاغل خانگی

زنان روستاهای سرایان پیشگام در ایجاد مشاغل خانگیزنان روستاهای سرایان 7 میلیاردو 950 میلیون ریال تسهیلات برای ایجاد مشاغل خانگی دریافت کردند.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی سرایان با اعلام این مطلب گفت : مبلغ 7میلیارد و 600 میلیون ریال از این تسهیلات از محل منابع داخلی و یک میلیارد و 350 میلیون ریال از محل منابع شرکت مادر تخصصی به سهام داران صندوق پرداخت شده است.

«طاهره یل» افزود: تسهیلات پرداختی برای فعالیت هایی از قبیل تولید کود ورمی کمپوست، پرورش زنبور عسل، خرید دام و علوفه دام، پرورش مرغ بومی، پرورش کرم ابریشم، پرورش قارچ خوراکی، کاشت و بسته بندی گیاهان دارویی و پرورش بوقلمون و... پرداخت شده است. وی در خصوص دیگر فعالیتهای کشاورزی زنان روستایی سرایان ، به معرفی 33 نفر از اعضا به بانک کشاورزی، 10 نفر به بانک توسعه تعاون برای دریافت تسهیلات ، عرضه محصولات و ارائه توانمندی های زنان روستایی در نمایشگاه های مختلف، برگزاری کلاس های آموزشی برای نمایندگان و اعضای صندوق ها از قبیل حسابداری، پرورش قارچ و ... اشاره کرد .

منبع: روزنامه خراسان
برچسب ها : زنان روستاهای سرایان پیشگام در ایجاد مشاغل خانگی , سرایان ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

تیر های برق در سرایان پس از پرداخت هزینه جابجا می شود

روشنایی معابر سرایان استاندارد است شهروندی سه شنبه 5 اسفند در روزنامه خراسان این سئوال را مطرح کرد که « چرا اداره برق شهرستان سرایان نسبت به جمع‌آوری تیرهای برق که دروسط معابر قرارگرفته اقدام نمی کند به عنوان مثال تیربرق وسط معبر باعث بروز چندین تصادف شده است.»

«رفیعی» مسئول روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان پاسخ داد: این شرکت به محض پرداخت هزینه‌های جابه جایی شبکه توسط سازمان های مربوط و عقب نشینی منازل محل ذکر شده ،آماده جابه جایی شبکه برق با رعایت حریم شبکه های توزیع است.

منبع: روزنامه خراسان
برچسب ها : تیر های برق در سرایان پس از پرداخت هزینه جابجا می شود , سرایان , خراسان جنوبی , اداره برق ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

همیاری اهالی سراب برای رفع مشکل قطعی آب

اهالی روستای سراب آیسک برای رفع مشکل قطعی آب این روستا خودشان دست به کار شدند. حدود 35 سال از عمر شبکه آبرسانی روستای سراب آیسک می گذرد و اهالی آن به دلیل این که بیشتر روزها با مشکل قطعی آب مواجه می شدند وقتی دیدند با وجود پیگیری ها و انعکاس مشکلات، مسئولان به داد آن ها نمی رسند در یک اقدام خود آن ها دست به کار شدند.

بنابر این گزارش اهالی این روستا حدود 2کیلومتر از شبکه آبرسانی سراب را با هزینه کرد 20میلیون ریال حفاری کردند و مسئولان آب و فاضلاب روستای سرایان هم قول تامین لوله و اتصالات را به آن ها دادند.

منبع: روزنامه خراسان
برچسب ها : همیاری اهالی سراب برای رفع مشکل قطعی آب , سرایان , روستای سراب , آیسک , خراسان جنوبی ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

استفاده از قابلیت های سرایان بهترین راهکار برای ایجاد اشتغال

نماینده سرایان، فردوس، طبس و بشرویه- دامداری و کشاورزی رو به نابودی است استفاده از قابلیت های غنی معدنی و گردشگری سرایان بهترین راهکار برای ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان است.

نماینده مردم فردوس، سرایان، بشرویه و طبس در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل تداوم خشکسالی ها به ویژه در دشت بحرانی سرایان که بیشتر ساکنان آن دامدار و کشاورز هستند باید به دنبال ایجاد شغل های پایدار در این منطقه باشیم که یکی از بهترین راهکارها جذب سرمایه گذار و استفاده از قابلیت های معادن غنی و بخش گردشگری است. دکتر «عبدا... زاده» در نشست ائمه جمعه شهرستان های سرایان، فردوس، بشرویه و طبس افزود: ارتباط بین مسئولان اجرایی و ائمه جمعه به عنوان هادیان فرهنگی، اجتماعی، سیاسی کاری بسیار ارزشمند است که می تواند بر توسعه و پیشرفت منطقه بسیار تاثیرگذار باشد. «کریمی»فرماندار سرایان هم گفت: آب باران در بیش از هزار هکتار از زمین های دق محمد آباد بخش سه قلعه بدون استفاده و جذب باقی می ماند و بعد از مدتی دوباره با بخار شدن وارد جو می شود که با توجه به افت شدید سفره های آب زیر زمینی این آب ها باید مدیریت و جذب منابع زیرزمینی شود.

منبع: روزنامه خراسان
برچسب ها : استفاده از قابلیت های سرایان بهترین راهکار برای ایجاد اشتغال , عبدالله زاده , سرایان , خراسان جنوبی ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

شرکت 289 مددجوی امداد سرایان در آموزش های فنی و حرفه ای

289 مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) سرایان در آموزش فنی و حرفه ای کوتاه و بلند مدت شرکت کردند.اجرای 253 طرح اشتغالزایی کمیته امداد امام خمینی(ره)در سال 92

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)سرایان گفت: با توافق انجام شده با سازمان فنی و حرفه ای و آموزشگاه های موجود در این شهرستان امسال 104 نفر در دوره آموزشی بلند مدت و 185 نفر در دوره های آموزشی کوتاه مدت در رشته های مختلف از جمله تعمیرات موبایل، کمک پرستاری، تابلو فرش، پرورش قارچ، آرایشگری، خیاطی، کامپیوتر وکیف دوزی شرکت کردند تا در آینده نزدیک زمینه اشتغال آنها به وسیله تسهیلات اشتغال زایی فراهم شود.

«اربابی» از برگزاری کارگاه آموزشی کار آفرینی ویژه 70 نفر از مجریان طرح های اشتغال و خودکفایی این نهاد خبر داد.

منبع: روزنامه خراسان
برچسب ها : شرکت 289 مددجوی امداد سرایان در آموزش های فنی و حرفه ای , کمیته امداد , سرایان , خراسان جنوبی , اربابی ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

اختصاص 30میلیارد ریال برای محور سرایان –بیرجند

30اختصاص 30میلیارد ریال برای محور سرایان –بیرجند میلیارد ریال اعتبار با ارتقای محور سرایان –بیرجند به شریانی برای بهسازی و احداث آن اختصاص یافت.

فرماندار سرایان در جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره راه و شهرسازی سرایان به بهسازی و مرمت جاده سرایان به بیرجند به عنوان مسیر اصلی 4شهرستان فردوس، بشرویه، قاین و سرایان اشاره کرد و گفت: بهسازی و آسفالت 80 کیلومتر از این جاده حدود 7 سال قبل شروع شد و امسال هم 10 میلیارد ریال از محل منابع ماده 180 به این جاده اختصاص یافت. مهندس «کریمی» افزود: در درخواست ها ومکاتبه هایی با مدیر کل راه و شهرسازی برای بهسازی و احداث این جاده انجام و عنوان شد که این جاده متعلق به سرایان نیست و 4 شهرستان فردوس، بشرویه، سرایان وقاین را هم پوشش می دهد...
برچسب ها : اختصاص 30میلیارد ریال برای محور سرایان –بیرجند , سرایان , بیرجند , خراسان جنوبی ,
دسته بندی : اخبار عمرانی ,

وعده مسئولان شرایط بهداشتی بغداده را درمان نکرد

وعده مسئولان شرایط بهداشتی بغداده را درمان نکرداهالی بغداده خواستار ارتقای خانه بهداشت به مرکز بهداشتی و درمانی شدند.

عضو شورای اسلامی بغداده با اشاره به جمعیت 2 هزار نفری این روستا به «خراسان جنوبی»می گوید: چند سال پیش مسئولان قول دادند تا خانه بهداشت روستا به مرکز درمانی ارتقا یابد اما تاکنون خبری نشده است.

او می افزاید: این درحالی است که 4روستای اطراف هم حدود 2هزار نفر جمعیت دارند که در مجموع 4هزار نفر می شود وتنها راه رفع مشکلات بهداشتی- درمانی روستا ارتقای خانه بهداشت به مرکز بهداشتی و درمانی است که با تحقق این امر اهالی 4 روستای هم جوار نیز از خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی برخوردار خواهند شد...
برچسب ها : وعده مسئولان شرایط بهداشتی بغداده را درمان نکرد , بغداده , سرایان , آیسک , خراسان جنوبی ,
دسته بندی : بهداشت و درمان , اخبار انتقادی ,

خانه فرهنگ دیجیتال سرایان فعال تر شود

خانه فرهنگ سرایانخانه فرهنگ دیجیتال سرایان باید بیشتر از گذشته فعال شود.

«خانزاده» ناظر شبکه ملی فرهنگ کشور وابسته به مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از خانه فرهنگ دیجیتال سرایان بر فعال سازی بیشتر این مرکز در تولید آثار فاخر در زمینه انیمیشن ها، برگزاری کلاس های آموزشی، مسابقه های نقاشی دیجیتال و ایجاد فضای مناسب برای استفاده بیشتر جوانان و نوجوانان از این مکان فرهنگی در زمینه غنی سازی اوقات فراغت تاکید کرد.

به گزارش «خراسان جنوبی» در سرایان یک خانه فرهنگ دیجیتال با تمام امکانات و تجهیزات وابسته فعال است.

منبع: روزنامه خراسان
برچسب ها : خانه فرهنگ دیجیتال سرایان فعال تر شود , خانه فرهنگ , سرایان , خراسان جنوبی ,
دسته بندی : اخبار فرهنگی ,

امام جمعه آیسک: جنس خارجی نخریم

اامام جمعه آیسک: تکریم والدین حتی بعد از مرگ مام جمعه آیسک هم در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: در منطقه آیسک با افت آب شدیدی که وجود دارد باید روش های کشاورزی را اصلاح کنیم، بهره وری را بالا ببریم و روش های کشت را تغییر دهیم .

حجت الاسلام والمسلمین«عرب» افزود: مردم باید برای این که به اشتغال پایدار دست یابیم از خرید اجناس خارجی خودداری و مشابه داخلی را تهیه کنند.

منبع: روزنامه خراسان
برچسب ها : امام جمعه آیسک , عرب ,
دسته بندی : اخبار فرهنگی ,
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ]
» کمک 60 میلیون ریالی به موسسه‌های قرآنی سرایان ( شنبه 10 مرداد 1394 )
» سرایان 20 روز دیگر به شهر بدون چاله تبدیل می شود ( شنبه 10 مرداد 1394 )
» پارسال وبا در استان مشاهده نشد ( یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 )
» مددجویان امداد سرایان 42 تخته فرش بافتند ( یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 )
» زیبای بی نام و نشان سرایان ( یکشنبه 16 فروردین 1394 )
» موتورسواران 5 استان در سرایان رقابت می کنند ( یکشنبه 16 فروردین 1394 )
» زندگی10هزارنفردربافت فرسوده سرایان ( یکشنبه 17 اسفند 1393 )
» حمایت از 500معلول در آیسک ( یکشنبه 17 اسفند 1393 )
» طرح «دادرس» در سرایان اجرا می شود ( چهارشنبه 13 اسفند 1393 )
» پزشک خانواده هفته ای یکبار به «چرمه» می رود ( سه شنبه 12 اسفند 1393 )
» مسئول ستاد نمازجمعه: امام جمعه سرایان از فعال ترین ائمه جمعه استان است ( سه شنبه 12 اسفند 1393 )
» مزایای بهسازی جاده سرایان- کاخک ( دوشنبه 11 اسفند 1393 )
» زنان روستاهای سرایان پیشگام در ایجاد مشاغل خانگی ( دوشنبه 11 اسفند 1393 )
» تیر های برق در سرایان پس از پرداخت هزینه جابجا می شود ( یکشنبه 10 اسفند 1393 )
» همیاری اهالی سراب برای رفع مشکل قطعی آب ( یکشنبه 10 اسفند 1393 )
ویدئو
اوقات شرعی
count 88x31px

آمار سایت

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نظرسنجی

به نظر شما شهرداری سرایان کدامیک از موارد زیر را باید در اولویت قرار دهد؟


تبلیغات

تبلیغات شما در این جا
تبلیغات هزینه نیست...
برای درج تبلیغ در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic