http://sarayannews.persiangig.com/sarayannews_1285933960.gif
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

رقابت دانش آموزان سرایان درمسابقات بدمینتون

رقابت دانش آموزان سرایان درمسابقات بدمینتونمسابقات بدمینتون قهرمانی دانش آموزان دختر مقطع متوسطه سرایان با شرکت 100 نفر برگزار شد.

در متوسطه دوره اول تیم های شرف، شادروان خدیوی و طباطبایی و در دوره متوسطه دوم تیم های ریحانة النبی، حضرت زینب(س) و الزهرا(س) به ترتیب اول تا سوم شدند.منبع: روزنامه خراسان
برچسب ها : رقابت دانش آموزان سرایان درمسابقات بدمینتون , سرایان , خراسان جنوبی , شهرستان سرایان ,
دسته بندی : اخبار ورزشی ,

زندگی دلهره آور5 هزار نفر در بافت خشتی و گلی سرایان

زندگی دلهره آور5 هزار نفر در بافت خشتی و گلی سرایانسرایان 14 هزار نفر جمعیت دارد که 5هزار نفر آن ها در بافت 47 هکتاری خشتی و گلی این شهر شب را با دلهره به صبح می رسانند. رئیس شورای شهر سرایان می گوید: با توجه به زلزله خیز بودن این منطقه اگر زمین لرزه کوچکی هم رخ دهد واحدهای مسکونی خشت و گلی بر سر ساکنان فرو می ریزد. یکی از شهروندان سرایان که در بافت فرسوده و قدیمی این شهر زندگی می کند، می گوید: بیشتر افرادی که در این قسمت شهر زندگی می کنند از قشر ضعیف جامعه هستند و توانایی بازسازی واحد های مسکونی خود را ندارند. یکی دیگر از اهالی این منطقه هم عنوان می کند که بافت تاریخی شهر سرایان در این محدوده قرار دارد اما میراث فرهنگی فقط برای احیا و مرمت بناهای تاریخی اقدام می کند و به دیگر اماکن و واحدهای مسکونی کاری ندارد. وی با بیان این که شهرداری فقط برای ساکنان این محدوده پروانه ساختمانی، خارج از نوبت و رایگان صادر می کند، می افزاید:تنها خیابانی که در بافت فرسوده این شهر توسط شهرداری بازسازی شده خیابان ایثارگران است اما بقیه معابر این منطقه کم عرض و باریک است و امکان رفت و آمد وسیله نقلیه به ویژه خودروهای امدادی دربیشتر کوچه ها وجود ندارد. به گفته وی، بیشتر افرادی که در این محدوده زندگی می کنند
برچسب ها : زندگی دلهره آور5 هزار نفر در بافت خشتی و گلی سرایان , سرایان , خراسان جنوبی , خانه های گلی ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

هزار نفر جمعیت چرمه بدون حمام عمومی

هزار نفر جمعیت چرمه بدون حمام عمومیمهم ترین مشکل بهداشتی روستای ییلاقی چرمه، نبود یک حمام عمومی است که هزار نفر از اهالی روستا را با مشکل مواجه کرده است.

مسئول شورای اسلامی این روستا، مهم ترین مشکل بهداشتی چرمه را نبود حمام عنوان کرد و گفت: با وجود 2 حمام در این روستا هیچ یک قابل استفاده نیست زیرا یکی به کلی مخروبه شده است و برای دیگری رایزنی انجام می شود.«صمیمی» افزود: یکی از اساسی ترین خواسته های مردم، تامین امکانات بهداشتی است بنابراین از مسئولان می خواهیم برای احداث حمام جدید، مردم این روستای محروم را یاری کنند.

برچسب ها : هزار نفر جمعیت چرمه بدون حمام عمومی , چرمه , سرایان , خراسان جنوبی ,
دسته بندی : اخبار انتقادی ,

دیدنی های اعجاب انگیز در غار اسرارآمیز بتون سرایان

غار بتون به دلیل بی توجهی و حضور تعدادی غارنورد ناآگاه از استان های همجوار در معرض تخریب قرار دارد.

غار بتون در نزدیکی روستای چرمه در 12 کیلومتری مرکز شهر سرایان واقع است و در نزدیکی این غار، زیارتگاه پیراباذر از اماکن زیارتی و گردشگری شهرستان سرایان قرار دارد.

قندیل  های زیبای آهکی به اشکال مختلف، حوضچه  های آب معدنی، بلورهای زیبای کوارتز و کلسیت از شگفتی  های داخل غار است. پس از دهانه غار یک محوطه 50 متری قرار دارد که در انتهای آن چاهی به عمق حدود 25 متر دیده می شود.

این غار دو دهانه دارد که دهانه ورودی «اژدها» نامیده می  شود و دهانه خروجی که بسیار مخوف و عظیم است، «بتو» نام دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سرایان با اشاره به این که این غار هنوز کاملاً شناخته شده نیست، گفت: داخل این غار آبی قابل آشامیدن و بسیار سرد روان است.
برچسب ها : دیدنی های اعجاب انگیز در غار اسرارآمیز بتون سرایان , غار بتون سرایان , غار اژدها , غارنوردی , خراسان جنوبی , سرایان ,
دسته بندی : مناطق تفریحی و گردشگری ,

کاشت 150 هزار نهال به تعداد شهروندان سرایانی

150 هزار اصله نهال به تعداد شهروندان سرایانی کاشته شد. شهردار سرایان با بیان این که کاشت نهال، درختچه و گل  های فصلی یکی از اقدام هایی بود که برای استقبال از بهار در این شهر انجام شد، گفت: 150 هزار اصله نهال به تعداد شهروندان سرایانی با اعتبار300 میلیون ریال کاشته شد. «کریمی» نصب المان  های موقت در میادین و خیابان  ها و توجه بیشتر به موضوع پاکسازی معابر و خیابان  های شهر را از دیگر اقدام های شهرداری برای استقبال از بهار عنوان کرد و از بهسازی پارک  ها و اماکن عمومی با مشارکت شهروندان خبر داد و افزود: این اقدام در ورودی شهر، پارک های طالقانی، پامچال و گل  های سرایان برای مسافران نوروزی انجام شد.برچسب ها : کاشت 150 هزار نهال به تعداد شهروندان سرایانی , سرایان ,
دسته بندی : اخبار کشاورزی , اخبار عمرانی ,

صعود هندبال سرایان به لیگ دسته 2 کشور

تیم هندبال سرایان به عنوان نماینده خراسان جنوبی در مسابقات دسته 3 قهرمانی کشور مقام اول را به دست آورد و به لیگ دسته 2 کشور راه یافت. به گزارش خبرنگار ما، تیم هندبال سرایان نماینده خراسان جنوبی در مسابقات هندبال دسته سه کشور به میزبانی شهرستان اردبیل شرکت کرد و توانست با به دست آوردن پیروزی های متوالی برابر تیم های قدرتمند مرودشت فارس، باوی خوزستان، سردرود تبریز و اردبیل با اقتدار راهی دیدار ضربدری شود که در این مرحله نیز هندبالیست های سرایانی با برد برابر نماینده میاندوآب با نتیجه 23 بر 21 به دیدار فینال این مسابقات راه یافتند.
برچسب ها : صعود هندبال سرایان به لیگ دسته 2 کشور , هندبال , سرایان ,
دسته بندی : اخبار ورزشی ,

مردم نیکوکار این شهرستان 915 میلیون ریال به جشن نیکوکاری کمک کردند

«حلوانی»، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره)سرایان گفت:مردم نیکوکار این شهرستان 915 میلیون ریال به جشن نیکوکاری کمک کردند.مردم سرایان پارسال هم 504 میلیون ریال به کمیته امداد اهدا کرده بودند که کمک امسال نسبت به پارسال حدود 411 میلیون ریال افزایش داشته است.


منبع: روزنامه خراسان

برچسب ها : مردم نیکوکار این شهرستان 915 میلیون ریال به جشن نیکوکاری کمک کردند , حلوانی , کمیته امداد سرایان , سرایان , خراسان جنوبی ,
دسته بندی : اخبار فرهنگی ,

کویرنوردی و نجوم سه قلعه با ورود بخش خصوصی پیشرفت می کند

کویرنوردی و رصد ستارگان در بخش سه قلعه فقط با ورود بخش خصوصی پیشرفت می کند.

«شبانی»، بخشدار سه قلعه در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی این بخش گفت: کویرنوردی و رصد ستارگان فقط با ورود به بخش خصوصی پیشرفت می کند و باید اداره ها و نهادها در هر زمینه ای برای جذب کویرنوردان و مسافران نوروزی کمک یار باشند و زیرساخت های لازم را فراهم کنند.
برچسب ها : کویرنوردی و نجوم سه قلعه با ورود بخش خصوصی پیشرفت می کند , کویرنوردی , سه قلعه , خراسان جنوبی , سرایان , حجت الاسلام والمسلمین«زمانی» , امام جمعه سه قلعه ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

قلعه قلاع اثر تاریخی شاخص سرایان است

قلعه قلاع به عنوان یکی از آثار تاریخی شاخص سرایان که متعلق به اواخر نیمه دوم قرن پنجم تا اوایل نیمه قرن هفتم است در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان به خبرنگار ما گفت: قلعه قلاع سرایان قلعه ای کوهستانی و متعلق به دوره های سلجوقی و خوارزمشاهی است که موقعیت قرارگیری، سبک معماری و مصالح استفاده شده در آن شبیه دیگر قلاع موجود در منطقه خراسان است.برچسب ها : قلعه قلاع اثر تاریخی شاخص سرایان است , قلعه قلاع , سرایان , خراسن جنوبی , آثار تاریخی ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

منابع آبی سرایان هر سال یک متر افت می کند

منابع آبی زیرزمینی سرایان هر سال یک متر افت می کند.

رئیس شورای اسلامی سرایان افت یک متری منابع آب های زیرزمینی این شهرستان را تهدید جدی برای کشاورزی این شهرستان اعلام کرد و به «خراسان جنوبی»گفت: پایداری خشکسالی ها سبب شده تا اشتغال شهرستان با توجه به این که بیشتر مردم این منطقه کشاورز و دامدار هستند به شدت مورد تهدید قرار گیرد.

«اسحاقی» با بیان این که مدیریت صحیح استفاده از منابع آبی موجود با استفاده از روش های نوین علمی در این شهرستان ضروری است، بالا رفتن هزینه های استخراج آب از چاه های کشاورزی را بحث جدیدی در حوزه منابع آبی کشاورزی عنوان کرد و افزود: نقطه مکش این چاه ها به دلیل کم آبی تخریب شده و تاسیسات چاه را خراب می کند به همین علت هزینه های استخراج آب از چاه افزایش یافته و کشاورزان را با مشکل مواجه کرده است.

به علاوه هزینه های بالا باعث پایین آمدن سطح تولید شده و بروز مشکلاتی دیگر را برای کشاورزان به همراه داشته است.

برچسب ها : منابع آبی سرایان هر سال یک متر افت می کند ,
دسته بندی : اخبار انتقادی ,

260 نیازمند سرایانی مشغول به کار شدند

امسال زمینه اشتغال برای 260 نیازمند سرایانی فراهم شده است.
 مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سرایان در بازدید اعضای کارگروه اشتغال این شهرستان از طرح های اشتغال زایی این نهاد گفت: از ابتدای امسال 249 طرح اشتغال زایی با 14 میلیارد و 800 میلیون ریال از محل اعتبارات بانکی و اعتبارات صندوق اشتغال نیازمندان اجرا و زمینه اشتغال برای 260 نفر به طور مستقیم فراهم شد.برچسب ها : 260 نیازمند سرایانی مشغول به کار شدند ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

ساختمان هلال احمر سرایان کد گرفت

ساختمان اداری هلال احمر سرایان کد دریافت کرد. مسئول هلال احمر سرایان در همایش داوطلبان و مربیان، نجاتگران و امدادگران این شهرستان با اعلام این مطلب گفت: در مرحله دریافت زمین هستیم و امیدواریم مسئولان شهرستان هم برای واگذاری زمین همکاری کنند تا در آینده نزدیک کلنگ احداث ساختمان اداری امدادی هلال احمر به زمین زده شودبرچسب ها : ساختمان هلال احمر سرایان کد گرفت ,
دسته بندی : اخبار عمرانی ,

برنامه های ویژه استقبال از بهار در سرایان نهایی شد

برنامه های ویژه تدوین شده برای استقبال از بهار در سرایان نهایی شد.

به گزارش خبرنگار ما، جلسه شورای اداری و فنی شهرداری سرایان در زمینه جمع بندی برنامه های ویژه استقبال از بهار و نوروز 93 برگزار و قرار شد شهرداری با کاشت 15 هزار اصله انواع گل، گیاه، درخت و درختچه در شهر و جانمایی المان های موقت، راه اندازی آبنماها و بهسازی مبلمان شهری سیمایی نو از سرایان را پیش چشم مردم قرار دهد و برای برنامه های لحظه تحویل سال و عید نوروز تصمیم هایی گرفته شود.

برچسب ها : برنامه های ویژه استقبال از بهار در سرایان نهایی شد ,
دسته بندی : اخبار اجتماعی ,

اولویت اشتغال در سرایان با آموزش دیدگان فنی و حرفه ای است

اولویت اشتغال سال 93 سرایان با آموزش دیدگان فنی وحرفه ای است.

معاون فرماندار سرایان در جلسه کمیته اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان گفت: اولویت اشتغال در سال 93 برای افرادی است که آموزش های فنی وحرفه ای را فرا بگیرند و گره گشای کار باشند.

«تیموری» از اداره ها خواست که طرح های ناتمام و نیاز به اعتبار و راکد مانده را معرفی کنند تا در سال آینده با تخصیص اعتبار در چرخه تولید قرار گیرند. وی ادامه داد: همه باید برای تثبیت اشتغال و پایداری آن تلاش کنیم و در تحقق اقتصاد مقاومتی همه واحدهای تولیدی و دستگاه های اداری نقش مولد را ایفا کنند.
برچسب ها : اولویت اشتغال در سرایان با آموزش دیدگان فنی و حرفه ای است ,

معرفی شهردار سه قلعه

شهردار سه قلعه طی مراسمی معرفی شد.

فرماندار سرایان در این جلسه بزرگ ترین توفیق و سعادت مسئولان را خدمت خالصانه به مردم دانست وگفت: باید تلاش کنیم خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

«نبی زاده» با اشاره به رسالت خطیر شهرداری ها در رفع غبار محرومیت از شهرها افزود: شهرداران از آن جا که در تعامل مستقیم با مردم هستند باید تلاش کنند تا با خدمت رسانی اصولی برای رفاه حال مردم و رضایت شهروندان گام بردارند.
برچسب ها : معرفی شهردار سه قلعه , سه قلعه ,
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ]
» کمک 60 میلیون ریالی به موسسه‌های قرآنی سرایان ( شنبه 10 مرداد 1394 )
» سرایان 20 روز دیگر به شهر بدون چاله تبدیل می شود ( شنبه 10 مرداد 1394 )
» پارسال وبا در استان مشاهده نشد ( یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 )
» مددجویان امداد سرایان 42 تخته فرش بافتند ( یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 )
» زیبای بی نام و نشان سرایان ( یکشنبه 16 فروردین 1394 )
» موتورسواران 5 استان در سرایان رقابت می کنند ( یکشنبه 16 فروردین 1394 )
» زندگی10هزارنفردربافت فرسوده سرایان ( یکشنبه 17 اسفند 1393 )
» حمایت از 500معلول در آیسک ( یکشنبه 17 اسفند 1393 )
» طرح «دادرس» در سرایان اجرا می شود ( چهارشنبه 13 اسفند 1393 )
» پزشک خانواده هفته ای یکبار به «چرمه» می رود ( سه شنبه 12 اسفند 1393 )
» مسئول ستاد نمازجمعه: امام جمعه سرایان از فعال ترین ائمه جمعه استان است ( سه شنبه 12 اسفند 1393 )
» مزایای بهسازی جاده سرایان- کاخک ( دوشنبه 11 اسفند 1393 )
» زنان روستاهای سرایان پیشگام در ایجاد مشاغل خانگی ( دوشنبه 11 اسفند 1393 )
» تیر های برق در سرایان پس از پرداخت هزینه جابجا می شود ( یکشنبه 10 اسفند 1393 )
» همیاری اهالی سراب برای رفع مشکل قطعی آب ( یکشنبه 10 اسفند 1393 )
ویدئو
اوقات شرعی
count 88x31px

آمار سایت

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

نظرسنجی

به نظر شما شهرداری سرایان کدامیک از موارد زیر را باید در اولویت قرار دهد؟


تبلیغات

تبلیغات شما در این جا
تبلیغات هزینه نیست...
برای درج تبلیغ در قسمت تماس با ما مطرح فرمایید.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات